Bilişim Projelendirme

Size teknoloji ve bilişim desteği sağlamasını istediğiniz firmaları belirlerken hedeflemeniz gereken en önemli nokta, tercih edeceğiniz firmanın çalışma şartlarınızı yükseltebilecek potansiyelde olmalarıdır. Bu noktada Everest Teknoloji, danışmanlık ve proje konusunda pek çok hizmeti bir bütün olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Firmaların çalışma biçimleri ile en iyi şekilde uyum sağlayan teknolojik altyapı gereksinimleri saptar, beklenti ve ihtiyaca yönelik çözümler üretir, tanımlanan bu çözümler doğrultusunda donanım ve yazılım ihtiyaçlarını giderir.Öncelikle müşterileri ile onların iş hedefleri ve teknoloji ihtiyaçlarını anlamak üzere iletişime geçer. Müşterilerinin ihtiyacına uygun donanım, yazılım ve sistem ihtiyaçlarını belirler ve bu ihtiyaçlara özel doğru araçları önerir. Bilgi sistemi gerekliliklerini ortaya çıkarır ve uygulama süreçlerini detaylandırarak periyodik raporlar üretir. Mevcut sistemleri gözden geçirerek gerekli iyileştirmeleri yapar ve yeni sistemler hakkında müşterilerine gerekli eğitimleri sağlar.

Sunucu (Server) Kurulum Hizmeti

Çalışma sisteminiz geliştikçe ve büyüdükçe bilgisayarlarınızı birbirine bağlamanız faydalı ve verimli olacaktır. Birkaç çalışanla bile bir sunucu ortamında çalışmak birçok avantaj sağlar. Tipik olarak sunucu (server) terimi, Ethernet gibi sabit kablolu bir bağlantı veya Wi-Fi yoluyla diğer bilgisayarların ağa bağlandığı güçlü, merkezi bir bilgisayarı ifade eder. Sunucular genellikle bir monitöre, klavyeye veya fareye sahip değildir, ancak güçlü bir işlemciye, yüksek hızlı RAM’e ve birkaç sabit sürücüye sahiptir. Bu sürücüler genellikle bir RAID (Yedekli Bağımsız Diskler Dizisi) düzenlemesinde yapılandırılır. Bu, verilerin birden fazla sabit diske dağıtıldığı anlamına gelir, böylece herhangi bir tek sürücü arızalanırsa veri kaybı olmaz.

Bu işlemlerden bazılarını şu şekildedir:

  • Herhangi bir yazılım sunucuya yüklendiğinde, kullanıcı lisansı olan herkes tarafından kullanılabilir. Bu, yükseltmeleri ve kurulumları çok daha basit hale getirir, çünkü yazılımı sunucuya yükleyebilir ve her bir bilgisayara yüklemek yerine tek tek kullanıcılara gönderebilirsiniz.
  • VPN (Sanal Özel Ağ) gibi bir uzaktan erişim stratejisiyle kullanıcılar, ofis dışında oldukları zaman bulundukları yerden bağımsız olarak sunucudaki yazılım ve verilere güvenli bir şekilde erişebilir.
  • Bir sunucu, dosyalardaki veya yazılım uygulamalarındaki belirli verilere erişimi yetkilendirmek veya kapatmak için kullanılabilir. Bu tür denetim, yönetim düzeyine, görev atamasına veya diğer ölçütlere göre çalışanların bilgilere veya şirket mülklerine erişmesi için sınırlar oluşturmanıza olanak tanır.
  • Bir sunucu virüslere ve diğer ihlallere karşı ilk savunma hattınız olabilir. Anti-virüs yazılımı sunucudan dağıtılabilir ve yükseltilebilir, böylece her kullanıcının en son güncellemelere ve yamalara sahip olması sağlanır.
  • Sunucu yazılımı, veri kaybını önleyerek otomatik yedekleme sağlayabilir. Birisi yanlışlıkla bir dosyayı siler veya bir sabit sürücü arızalanırsa, sunucu çalışmama süresini önleyebilir, üretkenliği koruyabilir ve sürekliliği sağlayabilir.

Bu hizmetten verim alabilmeniz için doğru bir şekilde kurulum ve kurallara uygun bir şekilde kullanım gerekir.Sunucu kurulum konusunda Everest Teknoloji’den gerekli olan desteği alabilirsiniz. Sunucuları kiralayabileceğiniz gibi firma üzerinden satın alma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Bakım Anlaşması

Everest Teknoloji’den sağlayacağınız kurumsal bilgisayar bakım anlaşması sayesinde, belirlediğiniz elektronik cihazlarınız kapsamlı bir bakımdan geçer. Bu bakım anlaşması aylık ya da yıllık olarak yapılabilmektedir. Elektronik cihazlarınız belirttiğiniz süre içerisinde firmanın deneyimli ekibi tarafından kontrol edilir. Eksikler, arızalar ve sorunlar tespit edilerek bunlar giderilir ve cihazlarınızdan yüksek verim almanız sağlanır.