Bulut Sistemleri Çözümleri

Bulut tabanlı bir çözüm, internet üzerinden ve başka bir sağlayıcının paylaşılmış bulut bilgi işlem altyapısı üzerinden erişilen isteğe bağlı hizmetler, bilgisayar ağları, depolama, uygulamalar veya kaynakları ifade eder. Bulut tabanlı çözümlerin son kullanıcılara ve işletmelere sağladığı avantajlar arasında kapasite artışı, ölçeklenebilirlik, işlevsellik ve bilgisayar altyapısı bulunmaktadır. Bulut bilgisayar fiyatlandırma modelleri, buluttaki sunucular, buluttaki siteler ya da uygulamalar şirketlerin yakından yönetilmesini sağlayan “gittiğiniz kadar öde” abonelik tabanlı modeller sunma eğilimindedir.

Bulut teknolojisi, şirketlerin bilişim ve teknoloji alanında ihtiyaç duydukları pek çok bilgiye bağımsız bir şekilde erişebilmelerini amaçlamaktadır. Düşük maliyet konusunda kullanıcılarına avantaj sunan bu sistem aynı zamanda esneklik, çeviklik ve ölçeklenebilirlik konusunda da farklı yararları da sunmaktadır. 

Everest Teknoloji BT danışmanlık firmamız, şirketinize uygun genel bulut sistem ihtiyaç paketini belirler. Yaklaşımımız; geleneksel bir altyapı, özel bir bulut içindeki bir konaklama, sistem çözümleri gibi özelliklerin yanı sıra belirli kaynakların genel bir bulutta barındırılması arasındaki optimum kombinasyonu belirlemektir. Bulut ticari bir katalizördür, ancak herkes için benzersiz bir çözüm yoktur. Rekabetçi kalmak için, size özel planlanmış ihtiyaç planı zaruridir.