SEO

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine “taramasına” olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek “web sitesinin optimize edilmesi” hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir.

SEO Hizmeti

Ürün ve hizmetlerinizi arama motorlarında ön sıralara taşıyacak marka bilinirliğinizi arttıracak profesyonel SEO stratejileri sunuyoruz.

SERP listelemeniz marka bilinirliği ile bağlantılıdır. Bir arama motoru kullandığınız zamanları düşünün. En iyi sonuçlara bilinçsizce güveniyorsunuz. Kendinizi Google’da ilk sayfaya itebilirseniz ve kullanıcılar istedikleri bir ürün veya hizmeti aradıklarında web sitenize gelmeye devam ederse, web sitenize tıklarlar. Düzgün bir şekilde optimize edilmiş bir site, arama motorları tarafından daha görünür, daha kullanıcı dostu ve web’de daha fazla güvenilirliğe sahip olacaktır ve bunların tümü site trafiğini artırır.

Dünya çapındaki işletme anktlerine göre, web sitelerinin yalnızca %30’u organik sıralamaları iyileştirmek için bir SEO stratejisine sahip. Bu şimdi optimize ederseniz rekabette %70’in üzerinde bir avantajınız olduğu anlamına gelir. SEO’nuzu güçlendirmek, rekabetçi kalmak ve işletmenize yeni ziyaretçiler, müşteriler veya takipçiler kazanmak için Everest Teknoloji SEO hizmetinden faydalanın.

Bize Ulaşın

İşletmeniz için SEO hizmeti ve arama motoru pazarlaması hizmetlerimiz için bizden teklif alın. Yetenekli SEO ajansı bireylerinden oluşan bir ekiple tüm iş zamanınızı profesyonelleştirin.

  Yerel ürün ve hizmetleri tanıtan web siteleri

  Hedeflerinizi düşünün. Doğal olarak insanların sitenizi bulmasını istiyorsunuz ama ne amaçla? İnsanları web sitenize çekmek isteyebileceğiniz tipik nedenlere ve bunların SEO stratejinizi nasıl etkilediğine bir göz atalım.

  Bazı siteler insanları fiziksel bir yere çekmek veya yerel olarak sağladıkları hizmetlerden haberdar etmek için vardır. Yerel kullanıcıları sayfalarınıza yönlendirmek için birçok yerel SEO tekniği vardır.

  Yerel SEO söz konusu olduğunda, temel bilgileri doğru bir şekilde elde etmek çok önemlidir. Başarılı bir yerel SEO kampanyasının temel taşı, Google My Business’ta tamamen optimize edilmiş bir listelemedir. Arama devinin bu hizmeti iki amaca hizmet ediyor:

  1. Arama yoluyla bireysel bir işletmenin görünürlüğünü artırmak.
  2. İnsanların yerel bölgelerindeki etkinlikleri bulmasına ve incelemesine yardımcı olmak.

  Google My Business, mevcut en kapsamlı dizindir ve yerel bölgelerindeki müşterilere hizmet veren şirketlere yöneliktir. Örnekler arasında tesisatçılar, elektrikçiler, emlakçılar, inşaatçılar, salonlar ve diş hekimleri sayılabilir. Web sitenize ve fiziksel konumlarınıza benzer şekilde trafik çekmeye yardımcı olması için Google My Business’ı kullanın.

  Belirli bir bölgeye hizmet veren tek konumlu bir işletme için, tüm sayfalardaki altbilgiye şirket adınızı, adresinizi ve telefon numaranızı ve ayrıca Google Haritalar’daki konumunuza bir bağlantı eklemekten zarar gelmez. Bir hizmet işletmesi arayan müşteriler, A) gerçekten yerel olduğunu ve B) %100 kendi bölgelerine hizmet ettiğini görmek ister. Her sayfada bir adresin olması bu konuda yardımcı olur.

  E-Ticaret siteleri

  Çevrimiçi perakendecilerin, güçlü bir dönüşüm oranıyla sağlam bir kitle kazanması gerekir. E-ticaret büyük bir iştir ve ilk ürünün (bir kitap) Amazon’da 1995 yılında sipariş edilmesinden bu yana dünya çapında 2 trilyon ABD dolarının üzerinde satış yaptığı bildirilmektedir. Tıklamaları kaçırıyorsanız, satışları da kaçırıyorsunuz demektir. bu da sitelerin neden kendi nişlerinde en iyi arama konumu için şiddetle rekabet ettiğini açıklıyor.

  Güvenlik burada anahtardır. Google, bir sitenin sıralamasında güvenli kabul edilip edilmediğini değerlendirir ve geçerli bir SSL/HTTPS sertifikasına sahip web sitelerine destek sağlar. Çevrimiçi ödemeleri kabul etmeyi planlıyorsanız, sitenize bir Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikası eklemekten çekinmeyin. Yalnızca Google’ı memnun etmekle kalmayacak, aynı zamanda ziyaretçilerinizin bankacılık bilgilerinin şifreli bir bağlantıyla korunduğunu bilmeleri konusunda güven duyacaksınız.

  Web sitenizin mobil cihazlar için optimize edildiğinden emin olmak, ziyaretçileri ve satışları artırmak için de önemlidir. Artık yalnızca mobil aramaların sayısı masaüstü aramaları geçmekle kalmıyor, aynı zamanda Google mobil öncelikli bir dizine geçti. Bu nedenle, mobil optimizasyonunuza bakmak, SEO’nuza da bakmak anlamına gelir. Bu, tüm web siteleri için geçerlidir, ancak e-ticaret satışları yapmak istiyorsanız… bunu birinci, ikinci ve üçüncü önceliğiniz yapın.

  Kişisel web siteleri

  Web sitenizin amacı ticari olmayan amaçlar için olabilir. Dedikodu blogu veya müzik inceleme sitesinden dijital profilinizi sergilemek için tasarlanmış kişisel bir web sitesine kadar her şey olabilir. Ne olursa olsun, insanların içeriğinizi çevrimiçi bulmasını sağlamak için yine de temel SEO stratejilerini kullanmanız gerekecek:

  Adınızla ilgili aramalarda sıralamasına yardımcı olması için web sitenizde bir “Hakkımda” sayfası oluşturun. Kiralık arsa üzerine inşa ettiğiniz sosyal medya profillerinden farklı olarak, sitenizde nasıl göründüğünüzü kontrol edersiniz. Bunun için biraz zaman ayırın; sayfa içi SEO’da ince ayar yapın. Mümkünse URL’de adınızı kullanın. Adınızı H1’in (sayfa başlığı) ve başlık etiketinin başına ekleyin ve tüm sosyal profillerinizin bu sayfaya bağlanması gerektiğini unutmayın.

  Web sitenize bir blog bölümü ekleyin. Gönderi yaparken, ilgili gönderilere çapraz gönderi yapmak için zaman ayırın ve her zaman başlık etiketlerinize, meta açıklamanıza, H1 başlıklarınıza ve içeriğinize hedeflenen anahtar kelimeleri ekleyin.

  Blog yazılarınızı sosyal medyada paylaşın. Yalnızca kitlenizi meşgul etmekle kalmaz, aynı zamanda SEO sonuçlarını olumlu yönde iyileştiren sıralama algoritmasına sosyal sinyaller de dahil edilir. İnsanların dikkatini çekmek için gönderiyi özetleyen birkaç cümle veya gönderiden bir alıntı ekleyin ve sosyal medyada yayınladığınız bağlantıların harika görünmesini sağlamak için OpenGraph mikro işaretlemelerini unutmayın.