Neden sosyal medya ajansı ile çalışmalısınız?

Sosyal medya yönetimi ekip desteği ve süreklilik gerektiren bir iştir. Bir çok şirket bünyeleri içinde yeteri kadar pazarlama deneyimi olmayan çalışanlara işi devretmeyi tercih ediyor. Bu yaklaşımla marka için bir çok fırsat ve trendler kaçırılıyor. Tek bir kişinin üzerinde metin içerik üretimi, grafik tasarım, video hazırlama ve fotoğraf çekimi gibi işlerin olması ortaya çok kaliteli olmayan çalışmaların çıkmasına neden oluyor. Birden fazla sosyal medya hesabının ve web sitesi editörlüğü gibi işlerin de aynı kişinin üzerinde hedeflendiğini düşünürseniz bu konu daha da kritik bir hale geliyor.

Yetenekli sosyal medya ajansı bireylerinden oluşan bir ekip!

Sosyal medya yönetimi, profesyonel bir şekilde iş yapmak için çok sayıda beceri gerektirir. Büyük ölçekli ekipler şunları barındırır.

 • Metin yazarı
 • Grafik tasarımcı
 • Fotoğrafçı
 • Kameraman
 • İçerik oluşturucu
 • Sosyal stratejist
 • Veri analisti
 • Marka yöneticisi
 • Sosyal medya uzmanları
 • Sosyal e-ticaret uzmanları
 • Dijital pazarlama yöneticileri

Tek bir çalışana giydirilecek çok fazla rol var!

Yukarıdaki gibi bir sosyal medya ajansının yapabileceği işleri sadece bir kişi üzerinden yapmak dijital varlıklarınızı yönetmek için ayırdığınız yatırımların boşa gitmesine neden olur.

Ajanslar, markanızı, hedeflerinizi ve sosyal medyadaki isteklerinizi anlamak için ekibinizle yakın bir şekilde çalışacaktır. Buradan, hedeflerinize ulaşmak için neye ihtiyacınız olduğu konusunda gerekli planlamayı oluşturacaklar. Böylece olağanüstü hızlı değişen sektörünüzde kaynaklanan riskleri en aza indirecekler.

Dahası, ekip birlikte sorunsuz bir şekilde çalışmaya alışkındır. Tüm çabaları, merkezde sizinle birlikte aerodinamik bir süreçte döngüye almak onların çalışma biçimidir.

Zamandan Tasarruf

Kendi bünyesinde sosyal yönetimi stajyeri olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin en yaygın sorunlardan biri, ekibin ve şirketin bunu yönetmek için zamanının olmamasıdır.

Bir sosyal medya ajansı ile çalışmak, tam zamanlı bir çalışan kiralamaktan çok daha uygun maliyetli olabilir ve birden fazla müşteri, sektör ve sosyal platformda yılların deneyimiyle ne yaptıklarını bildiklerini bilmek içinizi rahatlatacaktır. Sonucunda her gün yaptıkları şey budur. Ajansların en iyi özelliklerinden biri de sizin zamanınızı başka bir yere odaklayabilmeniz için becerilerini kullanmalarıdır.

Sosyal trendler ve değişiklikler hakkında güncel kalın

Sosyal medya günlük olarak değişir. Hikayeler, sesler ve zorluklar açısından saat başı değişen trend içeriğine ek olarak, sosyal platformlar beslemelerinde, içerik seçeneklerinde ve algoritmalarında sürekli değişiklik yapıyor.

Şu anda Instagram’a giren, sizinle aynı hizmetleri paylaşan ve doğrudan LinkedIn üzerinden teklifler oluşturan rakiplerinizin ayrıntılarını bilmiyorsanız, fırsatları kaçırmış olma ihtimaliniz yüksektir.

Bir sosyal medya ajansı ile her ay yüzlerce güncellemeyi okuyan bir sosyal medya uzman ekibi parmaklarınızın ucundadır. Ayak işlerini yaparlar ve sizin ve işiniz için önemli olanlarla ilgili sizi bilgilendirir ve bunları stratejinize en iyi nasıl uygulayacağınıza dair öneriler sunarlar.

Birçok kafa bir’den daha iyidir

Çoğu kişi, sosyal medyada başarılı olmak için büyük bir yaratıcılığa ihtiyacınız olduğunu bilir. Birçok kafa, yalnızca belirli beceri temelleri için değil, aynı zamanda fikirler için de bir kişiden daha iyidir.

Sosyal medya araçlarına erişim

Sosyal medya planlamanıza yardımcı olabilecek sayısız araç var. Ancak, bir maliyetle geliyorlar. Bağımsız olarak yatırım yapmanızı zorlaştıran sosyal medya araçları sadece bir ajans aracılığıyla kullanılabilir hale gelebilir.

Bir cevap yazın