İyi bir SEO hizmeti alabileceğiniz 10 önemli SEO ajansı kriteri

SEO hizmeti almayı düşünüyorsanız, seçim yapabilmeniz için SEO ajansı seçebileceğiniz birden fazla seçeneğiniz olacaktır. Ancak SEO hizmeti alacağınız ajansa karar vermeden önce, bu seçenekleri gözden geçirmeniz önemlidir.

Arama motorları iyi bir kullanıcı deneyimi için algoritmaları sürekli günceller. SEO, sürekli değişen bir uygulama olduğu için algoritmalar ve arama sonuçları hakkında edinmeniz gereken pek çok bilgi olacaktır.

SEO uzmanlığına sahip bir ajans bu noktada size yardımcı olacaktır. Doğru SEO ajansı için neleri gözden geçirmeniz gerektiğini bilmeniz yeterlidir.

SEO hizmeti almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 10 SEO faktörü

     1.SEO Bilgisi
Arama motoru optimizasyonu konusunda uzmanlaşmış SEO uzmanları çalıştıran olan bir şirket seçtiğinizden emin olun. Mevcut veya daha önceki SEO planlamaları hakkında bilgi sahibi olun. Bir SEO ajansı arama motoru sıralamalarını iyileştirici geçmişe sahip olmalıdır.

     2.Marka İtibarı
Her marka iyi bir itibara ihtiyaç duyar. Bir SEO ajansının ise müşterilerini koruma sorumluluğuna sahip olduğu için istisnai bile olsa doğru bir geçmişe sahip olması gerekir.

Bu nedenle sektörde başarısı kanıtlanmış ve pazarlama ihtiyaçlarına göre hareket edebilen deneyimli bir SEO ajansı seçtiğinizden emin olun.

     3.Olumlu Yorumlar
Bir SEO ajansı ile çalışmadan önce, tavsiyelere göz atın. Ajansı tanıyan insanlara ve diğer işletme sahiplerine danışın. İnternet incelemelerini okumak için zaman ayırın.

Uzun süre deneyim kazanmış bir SEO ajansının çok sayıda incelemesi olmalıdır. Ancak kısa süre içinde çok sayıda olumlu eleştiri alan şirketleri tercih etmeyin.

Her şirketin olumsuz yorumu olabilir. Deneyimli bir SEO ajansı genel olarak en az 4,5 yıldız derecesine sahip olmalıdır.

     4.Hizmet Maliyeti
En ucuz SEO ajansı aramak ile uğraşıyorsanız lütfen bir daha düşünün. Bu asla iyi bir fikir değildir.

Tüm SEO ajansları aynı değildir ve markanızın başarısı söz konusu olduğunda sadece işletmenize özel hizmetler sunan bir ajans ile çalışmayı istersiniz. Her firmaya uyan bir SEO paketi, markanızın benzersizliğini dikkate almaz.

     5.Yenilikçi Yaklaşım
Başarılı bir SEO hizmeti, markanıza ve güçlü yönlerine odaklanır. İyi bir SEO kampanyası için yenilik, bilgi ve yaratıcılık önemlidir.

Yalnızca geri bağlantı oluşturmaya veya SEO kriterlerinin tek yönüne odaklanan SEO uzmanlarına karşı dikkatli olun.

Siz markanızınki gibi güçlü özelliklere sahip olduğu yoğun bir pazarda rekabet edebilmek için ürün ve hizmetlerinizi ön plana çıkarmaya yardımcı olacak bir SEO hizmeti istiyorsunuz. Amaç, markanızın kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olmak.

     6.Hedef Kitleye Odaklama
Deneyimli bir SEO Ajansı, hedef kitlenizin önemini anlar. Şirketinizi, ürün veya hizmetinizi ve ulaşmayı umduğunuz ideal müşterileri anlamalıdırlar.

Bir SEO uzmanı markanıza yönelik doğru SEO stratejisini uygulayabilmek için hedef kitlenizin kim olduğunu ve onları nerede bulacağını bilmelidir.

     7.Sosyal Medya Önemi
Tüm dünya sosyal medyayı kullanıyor. Günümüzün dijital toplumunda, sosyal medyada güçlü bir varlığa sahip olmak çok önemlidir.

Profesyonel bir SEO ajansı, sosyal medyanın gücünü ve sosyal medyayı kullanarak işinizi tanıtmanın en iyi yollarını anlamalıdır.

     8.Müşteri Hizmetleri
Bir SEO Ajansı ile anlaşmadan önce, onlarla iletişim kurabildiğinizden emin olun.

Ajansa ilerlemenizi nasıl izleyebileceğinizi ve güncellemeleri ne zaman alabileceğinizi sorun.

Markanız için ne yaptıklarına ilişkin düzenli güncellemeler planlamalar olmalıdır.

     9.SEO Araçları
Bir SEO ajansının kullandığı araçlar ile ilgili her şeyi bilmek önemli değildir. Ancak bu araçları neden kullandıklarını bilmeniz önemlidir.

Başarılı bir SEO Ajansı, analizler yapmak, testleri tamamlamak ve çok daha fazlası için Google Search Console, Google Analytics, Semrush vb. araçlar hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Araştırmalar, kelime sıralamaları, geri bağlantılar ve rakip analizi yapma süreçlerini kullandıkları SEO araçları ile size sunmalıdırlar.

     10.Başarı ve İstikrar
Harika SEO bir günde olmaz. Bir SEO stratejisinin başarısına ulaşmak için zaman ve deneme yanılma gerekir. Genel olarak, 6 ay içinde gerçek sonuçları görmeye başlamanız gerekir.

Hemen sonuç vadeden SEO ajanslarından uzak durmalısınız.

Bir cevap yazın